banner
Etkinlikler
Kuşadası'nın ilk yarışında 18 tekne start aldı
Kuşadası'nın ilk yarışında 18 tekne start aldı


KAYK (Kuşadası Yat Kulübü) ve EAYK (Ege Acıkdeniz Yelken Kulübü) tarafından Setur Marinaana sponsorluğunda düzenlenen Setur Kuşadası Marina Kupası26 Ağustos tarihinde yapıldı. 

20 teknenin kayıt verdiği koy içindeki 13 deniz milimesafeli üçgen rotalı yarışın start hattına 18 teknegeldi.


Kuşadası bölgesinde düzenlenen ilk yat yarışı olma özelliği taşıyan etkinlik, hafta sonunun aksine,haftanın ilk günü ve mesai saatleri içinde yapılmasına karşılık büyük ilgi gördü ve 18 teknelik bir katılım sağlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu takvimine de alınan yarışın startı saat 13.00’da Kuşadası Devlet Hastanesi açıklarında verildi. Yaklaşık 13 deniz mili mesafeli üçgen rotada ve 4 kategoridegerçekleşen mücadeleyi IRC1’de Trinity, IRC2’de Lemon, Destek 1’de Atlantis-X, Destek 2’de deMeltemi ekipleri kazandı.

Üçgen kazasız belasız tamamlandı ancak son sosiste hava tükenince pek çok tekne yarışı bitiremedi. Yine de her sınıfta birer finiş alındı ve kupalar verilebildi.

Yarışın ardından ödül töreni Kuşadası Setur Marina’da düzenlendi ve dereceye giren ekiplere kupaları Setur Kuşadası Marina Müdürü Çağlar Altuntaş ile Kuşadası Yat Kulübü Başkanı Gökhan Aydın tarafından verildi.

Yarışın ev sahibi olan Kuşadası Yat Kulübü Başkanı Gökhan Aydın ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Kulübümüz kurulusunun 3’üncü yılında TYF’ye kayıtlı ilk yarışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Amacımız bölgemizde yelkenciliği sevdirme konusunda bir ivme yaratmaktır. Hedefimiz, gelecek yıllarda daha büyük ve geniş katılımlı organizasyonlara imza atmaktır” dedi.


KUŞADASI SETUR MARİNA KUPASI SONUÇLARI

IRC1
Katılan tekne sayısı: 4
1. Trinity
2. Lemon
DNF: Eisvogel, Scorpio

DESTEK 1
Katılan tekne sayısı: 5
1. Atlantis X
DNF: Daisy, KAYK, Anitta, Aegean Lion

DESTEK 2
Katılan tekne sayısı: 9
1. Meltemi
DNS: Last Love
DNF: SoNi II, Boreas, Bast I, Saygılı, Kadarka, Milou, Fıçı


Kaynak: TurkSail

etkinlikler
kurslar
üyelik formu